Energetyka

Energetyka, jako jedna z wielu szeroko rozwiniętych gałęzi przemysłu ma za zadanie dostarczać ludzkości energię w określonych formach stanach. Istnieją takie dwa, mianowicie: energia elektryczna, oraz do tego również pewien rodzaj energii, tym razem cieplna. Pierwszy z tych dwóch rodzajów poprzez kable sprawia, że w naszym domu jest prąd, dopływa energia, właśnie elektryczna. Działają komputery, monitory, ekrany, telewizory, lampki nocne, kuchenki mikrofalowe, żelazka, piece elektryczne, oraz wiele, wiele innych urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia w dzisiejszych czasach.
Ten typ energii leci do nas poprzez przewody elektryczne z naszych elektrowni. Na pewno chociaż jedną widzieliście nieraz. Spotkać się z nimi można szczególnie w miastach i rejonach fabrycznych, gdzie imponują nam swoimi rozmiarami.

Energia cieplna ma się za to inaczej. Odbiorca może ją mieć tylko i wyłącznie dzięki przekazaniu jej przez jakiś konkretny nośnik ciepła. Bardzo często w tym przypadku świetnie sprawdza się para wodna, oczywiście pod ogromnym ciśnieniem. Rzecz jasna sprawdzi się w tym także zagrzana woda, czy też inny płyn. W przemyśle energetycznym jest cała masa jego części składowych. Od elektrociepłowni, po hurtownie elektryczne. Najważniejsze jest jednak zawsze to, aby energia bez problemu trafiła do odbiorcy.

Ostatnie Tweety Ostatnie Tweety