Jak zezłomować nasze auto

Bywa tak, że przydarza nam się wypadek na drodze, a wycena szkód przeprowadzona przez rzeczoznawcę i zdrowy rozsądek nie pozostawiaj żadnych wątpliwości – nasz samochód nadaje się tylko do punktu skupu złomu. W ten sposób przyczynimy się zarówno to ochrony środowiska, jak i do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

autoGdy chcemy oddać nasze kochane auto na złom, musimy mieć cały szereg dokumentów, są to:
Dokument potwierdzający naszą tożsamość. Najczęściej będzie to po prostu dowód osobisty, ale niekoniecznie, może to być także paszport.

Dowód rejestracyjny pojazdu oraz kartę pojazdu, jeśli taka została wydana, a jeśli nie mamy karty pojazdu, to musimy dostarczyć inny dokument, który potwierdzi prawdziwość danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym.

Oczywiście na punkty, które skupują stare samochody, ustawodawca nałożył szereg obowiązków, do których należą:

Po pierwsze, taka firma ma obowiązek przejąć auto wyłączone z eksploatacji. Ponadto musi unieważnić dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu, a także tablice rejestracyjne.

Kolejnym krokiem, aby ze złomować samochód jest wydanie właścicielowi oświadczenia o unieważnieniu wyżej wymienionych dokumentów a także zaświadczenia potwierdzającego zezłomowanie naszego auta.

Ostatnią czynnością, do jakiej zobowiązana jest firma złomująca jest wysłanie zaświadczenia do złomowaniu pojazdu do wydziału komunikacji w urzędzie gminy, w którym była dokonywana ostatnia rejestracja pojazdu. Firma ma na to siedem dni.

Jeśli otrzymamy cały komplet dokumentów mamy trzydzieści dnia, aby udać się do wydziału komunikacji w naszej gminie i wyrejestrować nasz samochód. Aby uniknąć dodatkowych kłopotów warto uregulować wszystkie zaległości, np. składki OC.
Potem już spokojnie możemy pożegnać się z naszym autem i swobodnie rozpocząć poszukiwania jego następcy.

Wpusty ACO nieodzowne przy budowie mostów.

Ostatnie Tweety Ostatnie Tweety